Wynajem żurawi – Częstochowa

Wynajem żurawi w Częstochowie jest usługą skierowaną przede wszystkim dla osób, które realizują prace budowlane. Maszyny tego typu pozwalają na podnoszenie bardzo ciężkich ładunków, w tym także elementów konstrukcji wznoszonego budynku. Składają się one z charakterystycznego ramienia, zaprojektowanego w taki sposób, by możliwe było unoszenie towarów ważących nawet kilkadziesiąt ton. W skład naszej oferty wchodzi wynajem żurawi o następujących parametrach:

  • 15 m wysięgnika, pozwalającego na uniesienie 13 ton,
  • 21 m wysięgnika, pozwalającego na uniesienie 18 ton,
  • 25 m wysięgnika, pozwalającego na uniesienie 25 ton,
  • 39 m wysięgnika, pozwalającego na uniesienie 50 ton.

Do dwóch największych żurawi istnieje możliwość dołączenia przedłużki, zwiększającej długość ramienia o 8 lub nawet 5 m. Popularnym rozwiązaniem jest także wypożyczanie podnośnika koszowego. Element ten pozwala na wykonywanie prac na wysokości. Warto pamiętać, że udźwig żurawia musi być dopasowany do prowadzonych działań i ciężaru podnoszonego ładunku. W innym przypadku istnieje ryzyko zerwania ramienia, co stanowi zagrożenie m.in. dla osób pracujących na terenie budowy.\

Wynajem żurawi samojezdnych jest skierowany do osób, które dysponują odpowiednimi uprawnieniami do użytkowania takiego sprzętu. Zazwyczaj są to przedsiębiorstwa zatrudniające specjalistów w tym zakresie. Użytkownicy bez niezbędnych pozwoleń mogą skorzystać z usług dźwigiem 50 t, w trakcie których obsługą sprzętu zajmuje się profesjonalny operator. Wykonuje on zlecone czynności, zgodnie z projektem i ustaleniami z klientem.

Żurawie samojezdne na wynajem

Żurawie samojezdne to konstrukcje zamontowane na specjalnej jednostce zasilanej silnikiem. Dzięki niej możliwe jest łatwe transportowanie maszyny, co sprawdza się przede wszystkim w trakcie prac prowadzonych w terenie, wymagających dużej mobilności. Takie rozwiązanie pozwala na bieżące przesuwanie sprzętu, w zależności od aktualnych potrzeb. Dzięki temu znika konieczność demontażu żurawia i jego późniejszego montażu kilka metrów dalej.

Oferujemy żurawie na wynajem w wielu wersjach. Różnią się one od siebie przede wszystkim maksymalnym udźwigiem i długością ramienia. Stawiamy na nowoczesne maszyny, które zapewniają łatwą obsługę i bezpieczeństwo podczas prowadzonych prac. Bierzemy na siebie koszty związane z serwisowaniem takich urządzeń. Dzięki temu trafiają one do klienta w nienagannym stanie, pozwalając na bezpieczne podnoszenie ładunków ważących nawet kilkadziesiąt ton.

 

Zastosowanie żurawi samojezdnych

 

Żuraw samojezdny to maszyna powszechnie wykorzystywana przede wszystkim w branży budowlanej. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie takich urządzeń. Powszechnie są one używane:

w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym,

  • przy pracach transportowych,
  • podczas przeładunku, rozładunku i załadunku ciężkich towarów,
  • podczas montażu konstrukcji stalowych, także tych pełniących funkcję reklamową,
  • przy przenoszeniu prefabrykatów elementów konstrukcji.

Maszyny te pozwalają na uzyskanie dużego zasięgu, w zależności od maksymalnej długości ramienia. Są łatwe w obsłudze, choć wymagają dysponowania odpowiednimi umiejętnościami i uprawnieniami. Sprawdzają się nawet w trakcie wykonywania bardzo precyzyjnych prac, takich jak np. montaż stolarki okiennej. Wówczas konieczne jest jednak zastosowanie odpowiednich końcówek, które pozwolą na zachowanie elementów szklanych w nienagannym stanie.