Usługi zwyżką

 

Prace na wysokości wymagają zastosowania specjalnych maszyn, które pozwalają na wyniesienie pracowników i niezbędnych narzędzi na nawet kilkadziesiąt metrów ponad ziemię. Wyróżnia się kilka rodzajów zwyżek:

 • podnośniki nożycowe – składają się ze specjalnych podestów poruszających się w pionie oraz jednostki jezdnej,
 • podnośniki teleskopowe – to konstrukcje stosowane wszędzie tam, gdzie konieczne jest uzyskanie dużego wysięgu bocznego,
 • podnośniki masztowe – to kompaktowe zwyżki, które wykorzystuje się przede wszystkim we wnętrzu budynków.

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się zwyżka 18-metrowa. To wysokość, która pozwala na wykonanie większości prac montażowych czy remontowych. Jednocześnie taki rodzaj urządzenia może być wykorzystywany we wnętrzu budynków, przede wszystkim na halach przemysłowych i magazynowych. Wysokość zwyżki jest dopasowywana do aktualnych potrzeb. Nie ma konieczności rozwijania wysięgnika na maksymalną długość.

Świadczymy kompleksowe usługi zwyżką. Do kierowania takim urządzeniem konieczne jest bowiem dysponowanie odpowiednimi uprawnieniami. Z tego powodu udostępniamy nie tylko nasze maszyny, lecz także profesjonalnych operatorów. Dysponują oni niezbędną wiedzą zarówno z zakresu obsługi zwyżek, jak i przepisów BHP z tym związanych.

Uprawnienia niezbędne do obsługi zwyżki

Usługi zwyżką cieszą się zainteresowaniem ze względu na brak konieczności samodzielnego szukania operatora takiej maszyny. Aby móc legalnie poruszać się urządzeniem, konieczne jest bowiem wyrobienie specjalnych uprawnień. Mowa tu o przejściu kursu UDT na operatora zwyżek oraz zdaniu egzaminu, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. Testy odbywają się przed komisją z Urzędu Dozoru Technicznego i mają charakter państwowy.

Na czym polegają nasze usługi zwyżką?

Zwyżki są wyposażone w specjalną jednostkę jezdną. To właśnie nią kieruje operator z uprawnieniami. Nasze usługi zwyżką pozwalają na legalne poruszanie się pojazdem i podjeżdżanie nim tam, gdzie aktualnie są prowadzone prace na wysokości. Skorzystanie z takiej pomocy pozwala na uniknięcie konieczności zatrudniania pracowników ze stosownymi uprawnieniami czy finansowania kursów stałej ekipie. To dobre rozwiązanie przede wszystkim, gdy chodzi o prace okazjonalne – związane np. z remontem hali produkcyjnej.

Zastosowanie zwyżek

Zwyżki są wykorzystywane w różnego rodzaju pracach na wysokości. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się w branży budowlanej i remontowej. Do innych, równie powszechnych zastosowań zwyżek, można zaliczyć:

 • prace w sadach owocowych, zwłaszcza w tych, w których znajdują się wysokie drzewa,
 • konserwację budynków i prace montażowe – chodzi tu o montaż dachówek, okien, rynien, oświetlenia czy malowaniu elewacji,
 • tworzenie ujęć na wysokości,
 • montaż reklam na bilbordach,
 • mycie okien na dużych wysokościach,
 • pielęgnację terenów zieleni w przestrzeni miejskiej,
 • modernizację sieci trakcyjnych,
 • konserwację linii energetycznych i telekomunikacyjnych.

To właśnie dlatego z usług zwyżkami korzystają nie tylko przedsiębiorcy, lecz także władze miast oraz prywatni użytkownicy. Świadczymy takie działania przede wszystkim na terenie Częstochowy i okolicznych miejscowości. Zapraszamy do kontaktu.